renee405 renee405
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

how much will a person pay for 4.5 pounds of bananas at a price of $1.25 per pound​

Respuesta :

sparklingsunset
sparklingsunset sparklingsunset
  • 03-02-2021

Answer:

$5.62 it could also possibly be $5.63 if you have to round up.

Step-by-step explanation:

Answer Link
laciboomgarden5 laciboomgarden5
  • 03-02-2021

Answer: $5.63

Step-by-step explanation: multiply 4.5 by the price per pound.

Answer Link

Otras preguntas

under FINRA rules, numbered accounts are: A prohibited B permitted with the prior approval of FINRA C permitted if the firm maintains a written statement of the
Voy al aeropuerto para tomar un avión. Voy_______ para tomar un tren. A. al asiento. B. a la estación de ferrocarril. C. al tablero de salidas D. a la próxima p
solve for x rounding to nearest tenth​
If the slope of a line is -2, what is the slope of a perpendicular line? -2 2 -1/2 1/2
NEED HELP ASAP!! person with correct answer will be marked brainliest
HELP PLS!! WILL GIVE BRAINLIEST!! *FASH AND INTERIOR DESIGN What measurements would you need to know before determining if a couch would fit in a room?
I dont get this. please help
How did Jesus describe the church at Philadelphia?
(13, 5) (13, 17) (14, 16) (14, 0) Is this relationship a function?
Given f(x) = 2x – 6, find f( – 4).