parnellizzy54 parnellizzy54
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

Alexa bought 4.7 pounds of apples. The apples cost $1.60 per pound. How much did she pay for the apples?

Respuesta :

rhondawatkins73 rhondawatkins73
  • 03-02-2021

Answer:

Alexis spent $7.52 on her apples

Answer Link

Otras preguntas

Muskan is making a fruit salad. She starts with (m + n)/(m ^ 2 + mn + n ^ 2) cup of strawberry, (m - n)/(m ^ 2 - mn + n ^ 2) cup of ...
Which of the following are defining features of life? A. Reproduction B. Cells C. Regulation D. All of these are correct
A compound x on treating with dilute HCl release a gas which turns milkey metal x is used in glavinazion of iron articles explain the extraction of metal x from
Calculate the length of the unknown side marked on the diagram (10.30, 4.9cm)
The length of the three sides of a triangle are different prime numbers. If two sides have lengths 3 and 11, which of the following could be the length of the t
(-3,-2) reflected over the y axis
sophia uses 3 3/4 cups of flour for each cake she makes. she has 10-pound bag of flour that costs $8.79 and contains 152 qyuarter cup servings sophia can make 1
If 40% of x = Rs 200​
The ethical principle of beneficence matches which of these ethical considerations
what is the Author Jolly character in First Prize novel?​