diamondword767
diamondword767 diamondword767
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

Marcus purchase a 12 lb bag of Trail Mix he paid $10.80 find the price per pound​

Respuesta :

dorianlynman
dorianlynman dorianlynman
  • 02-02-2021

Answer:

.9

Step-by-step explanation:

12/10.80

=

.9

Answer Link
destiny3158 destiny3158
  • 02-02-2021
0.9 you have to divide the price $10.80 by how my any pounds Marcus purchased 12.
Answer Link

Otras preguntas

Can someone check if my equation is correct? Thank you so much!
Households can sign up for a telemarketing “no-call list.” How might households who sign up differ from those who don’t? What biases might this create for telem
how do you solve this pls
Who are some female pop art painters?
What are the main strengths and weaknesses of each of the competitive strategies: home replication, multidomestic, regional, global, and transnational? What cha
or Soda is often packaged in cans that are supposed to contain 12 ounces. However, no manufacturing plant is perfect and so there might be slight errors. For ex
from the day ou were born you are slowly dying​
5w-8x+20y+6z Term: Coefficient:
What is the density of an 84.7g sample of an unknown substance if the sample occupies 49.6 cm^3?
There are 60 students studying Sciences (Biology, Chemistry or Physics). 7 students study Biology, Chemistry and Physics. 12 students study Biology and Chemistr