khristinangie052320 khristinangie052320
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

The cost for 16 ounces of cheese is $3.20. What is the cost for 20 ounces of cheese? The cost for 20 ounces of cheese is $​

Respuesta :

sydneyketchow sydneyketchow
  • 11-02-2021

Answer:

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

When you think of the concept of power, what words or phrases come to mind?
help am i corrrect??
Convection is the transfer of thermal energy due to the movement of liquid or gas cause by differences in- A. color B. temperature C. age D. size
4. PART B: Which of the following phrases from paragraph 5 of the text best supports the answer to Part A?
ocks and minerals break down into bigger pieces is mechanical weathering TRUE or FALSE ?.
Round to estimate the quotient then solve 2,970 divided by 11
Which element of the typical structure of an argument does Henry present in paragraph 5? Explain his rhetorical response.
For which 10-year period was the rate of change of the population of Green Bay the greatest ?
How were roman cities similar to modern cities.
I need Help please!!