12diamondqueen
12diamondqueen 12diamondqueen
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

Rosa filled her car’s tank with 9.8 gallons of gas. Each gallon costs $3.85. How much did Rosa spend on gas?

Respuesta :

Jupiter09
Jupiter09 Jupiter09
  • 02-02-2021

Answer:

$37.73

Step-by-step explanation:

Answer Link
maripala6988
maripala6988 maripala6988
  • 02-02-2021

Answer: $37.73

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Supply the missing reason(s) for the given proof
Dan is cutting 4.75 foot lengths of twine from a 240 foot spool of twine. he needs to cut 42 lengths, and says that 40.5 feet of twine will remain. show that th
How is the 2 in the number 582 similar to and different from the 2 in the number 528
Which of the following statements best characterizes Costa Rica's government since 1949? A. Several military dictatorships have ruled the country since 1949. B.
State whether the ratios form a proportion. [tex]25/35[/tex] and [tex]35/45[/tex] A. Yes B.No
What are the electronic configurations for the first twenty elements
1) Shane works at a computer store. If he earns $20.93 from a 7% commission on the sale of a printer, what is the price of the printer? 2) Kayla earns a weekly
In a week, 18 hens laid 54 eggs. What is the unit rate for eggs per hen?
question number 1)8m 12cm=_cm
if Marianne bought 10 pounds of of potting soil and her father tells her he needs 13 pounds of potting soil how much additional bags should he buy