bluebird786 bluebird786
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

You can buy a box of 150 sharpies for $165 or a dozen for $13.50? Which of the two prices is a better deal and explain why

Respuesta :

esperonr esperonr
  • 02-02-2021

Answer:

do the a dozen for $13.50

Step-by-step explanation:

It will help save money

Answer Link
ofkdae
ofkdae ofkdae
  • 02-02-2021

Answer:

The dozen for $13.50 is a way better deal

Answer Link

Otras preguntas

Fish produce many offspring that inherit the for body color
Why was there a need to build strong and permanent home for early man
Write the equation of the line that is parallel to x – 3y = 9 and passes through the point (3, -1).
if h(x) = 3x and k(x) = 2x - 4, what is h(k(x))??
Describe the transformation in words only for 4 please :)
34. Explain how dimensional analysis is used to solve problems.
Distinguish between acts of environmental justice and environmental injustice ​
please answer both thanksss!
how were roman and christian values similar and different
Multiply: 5 .(-3) The product of a positive and negative integer is___ So, the product of 5 and -3 is____​