electricbluemonster electricbluemonster
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Alexis sold boxes of homemade granola bars for $8.50 each. It costs her $2.25 to bake and
package each box of granola bars. What was her profit from selling each box of granola bars?

Respuesta :

Chisholmtriniti
Chisholmtriniti Chisholmtriniti
  • 04-01-2021

Answer:

6.25

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

in which sentence is the comma used incorrectly
why does phaethon go to apollos palace
at murky middle school, 372 students ride the bus to school. if this number is 60% of high school enrollment, then how many students are enrolled at the school
during the reconstruction period southern state legislatures passed ___, which subjected former slaves to a variety of special regulations and restrictions on t
What was the chief complaint of conservatives against the New Deal? A. promoted free enterprise and individualism B. made the government too powerful C. broug
What is pigment mixed with in encaustic painting?
Which words in the sentence are the appositive phrase? His favorite meal, chicken and dumplings, is bubbling on the stove. a. is bubbling b. chicken and dumpli
In "Beethoven's Moonlight Sonata," which line is an example of a detail the author added for dramatic interest? a. "Beethoven looked at me." b. "We can scarcel
which items traded in the columbian exchange do you think were the most valueable why
Channing jogs 10 miles a week. How many miles will she jog in 52 weeks?