jaydenculbreath68
jaydenculbreath68 jaydenculbreath68
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

4.b) A strawberry order costs $241.50. How many pounds did the grocer order?​

Respuesta :

O1ivia
O1ivia O1ivia
  • 04-01-2021
You need more info :/
Answer Link
dylanking408
dylanking408 dylanking408
  • 11-01-2021

Answer:

175

Step-by-step explanation:

because you have 1.38 per pound and 241.50 divded by that = 175

Answer Link

Otras preguntas

Is 30.249 greater or less than 30.429
All dictionaries arrange the same information about words in the same way. True False Please ASAP
A car traveling in a straight line has a velocity of 3.79 m/s at some instant. After 5.4 s, its velocity is 11.9 m/s. What is its average acceleration in this t
Solve for y: -y+6+6y=9
Please answer the following question in English. List at least two reasons why you think it is beneficial to learn Spanish. When entering your answers for fill
Find the value of d so the line that passes through (a,b) and (c,d) has a slope of 1/2.
Which word is the interjection in this sentence? Wow, I thought I had washed all the dishes in the kitchen. a. in b. all c. Wow d. thought
No real religious freedom was practiced among the Puritans. a. True b. False
what is 8 times 10 to the third power
Grant’s policy to win the war was one of?