28wanga
28wanga 28wanga
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

If the ribbon cost 10¢ (0.10) per foot, ​what is the total cost of the ribbon in Dollars​? Explain your reasoning.

Respuesta :

201137071
201137071 201137071
  • 04-01-2021

Answer:

How many feet are you going to buy that is the real question.

Step-by-step explanation:

It depends on how many feet you buy.

Answer Link

Otras preguntas

why did  the volcano explode
Tear is to sorrow as smile is to
What are some reasons why Immigrats people come to the U.S.?
which expression is equivalent to x^4-y^4?
How can b^2+9b+14 be re-written?1) (b+7) (b-7)2) (b-7) (b-2)3) (b+7) (b-2)4) (b+7) (b+2)
Wages. JoAnn works in the publicity office at the state university. She is paid $10 an hour for the first 35 hours she works each week and $15 an hour for every
What challenges did the californios face?
Over what period of time would you expect to see large changes in mountains,canyons,and similar features of the earth?
What is the size and shape of a super volcano?
Which substance will combine with oxygen gas to produce a greenhouse gas? a. Na b. S c. H₂ d. Ne e. C