rshelly14033
rshelly14033 rshelly14033
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

it costs $2.48 for a 16 ounce jar of peanut butter and $5.44 for a 40 ounce jar. which jar is the better buy

Respuesta :

donovannnnn donovannnnn
  • 04-01-2021
second one, please mark branliest
Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP MEEEEE PLEASE ASAP
Lena got a prepaid debit card with $30 on it. For her first purchase with the card, she bought some bulk ribbon at a craft store. The price of the ribbon was 19
Make a title for this short paragraph and write a statement that is your opinion about the paragraph.
DNA STRUCTURE Pls help me fill in the blank
What is one disadvantage of using solar system? A. Solars panels are very inexpensive b. Solar panels work well only in sunny areas C. Solar energy is available
What is the value of 6(2b-4) when b=5?
need some help with this question in the image ​
Which of the following is an example of the Doppler effect? A. Two identical musical instruments being played next to each other will produce a sound twice as l
(05.05) Describe the y-intercept and end behavior of the following graph:
nine times a number p plus two Can someone plss translate this into a algebraic expression.