TheEarthClubProgram TheEarthClubProgram
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

The cost of 3 scarves is 77.25. What is the unit price.

Respuesta :

863910
863910 863910
  • 04-01-2021

Answer: $25.75

Step-by-step explanation:

Answer Link
melxkhx
melxkhx melxkhx
  • 04-01-2021
It’s $25.75
U will have to divide 77.25/3 to find your answer per scarf and it will give you $25.75
Answer Link

Otras preguntas

Warm air ___________________ and cold air __________________. PLZ ILL GIVE BRAINLIEST!!!
Please help me with these questions.
Chinese leader who tried to unite China and wipe out communism
How do historical fires help firefighters learn?
Match the following. Match the items in the left column to the items in the right column. 1. environment the area and surroundings in which you perform a task 2
help me please :(*****​
A. (P U Q)^c n S B. (P U Q)^c C. P^c n Q^c U S D. ( P n Q)^c U S
A student wants to use western blotting to confirm the presence of human Sonic hedgehog (Shh) in samples run on SDS-PAGE and transfered to a nitrocellulose memb
what is the answer of : 9-3÷1/3+1
The theory stating that we form attitudes through observing another's behavior or through conditioning is the theory. A elaboration B. learning C. dissonance D.