JaquoiaDean3090 JaquoiaDean3090
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

If I have 1,518 oranges and sell them for . 25¢ each. How many money would I make?

Respuesta :

fichoh
fichoh fichoh
  • 04-01-2021

Answer:

379.5¢

Step-by-step explanation:

Given that :

Number of oranges = 1,518

Cost per orange = 0.25¢ each

Amount made = (number of oranges * cost per orange)

Amount made = 1518 * 0.25

Amount made = 379.5¢

Answer Link

Otras preguntas

The speaker’s tone in "Harlem" is best described as A. frustrated. B. conflicted. C. joyful. D. accepting. I already know the answer and it's A. This is just f
please help me answer this question
Can someone help me please which one is it ? A B C D
A survey showed that 9 of every 25 students liked dogs while 13 of every 20 students liked cats. How many more of the students like cats than dogs?
which of the following statements is NOT accurate? A. Because we do not directly elect the president, the results of a presidential election are not usually kno
please help me answer this question
Find the answer 5-5x5+5
Sue tells you, "i've heard about the balanced scorecard approach to link strategic goals to what we do every day. but this sounds like something that just makes
Help Plz dont understand
The apparent reversal of motion of planets against the backdrop of fixed stars is called