powergamez35
powergamez35 powergamez35
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

please show work
48 lbs of onions cost $480. How much will 9 lbs cost

Respuesta :

iloveblueandmonkeys iloveblueandmonkeys
  • 03-12-2020

Answer:

90 dollars

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which is an example of how a denomination is divisible?
para comprar uma motocicleta, Rita decidiu economizar dinheiro durante 6 meses consecutivos. para isso, ela economizou sempre o dobro da quantia economizada no
Which of the following best explains how Napoléon governed France's empire in Europe? A. He established a new set of laws based on reason rather than tradition.
Describe the similarities and differences in vascular seedless and seeding plants.
Longitudinal seismic waves are known as
Read the sentence: Since you are writing a poem, how will you use metaphors? Identify the independent clause
What is (x-4)squared
Read the passage. While Reyna was driving to work, her car engine sputtered, stopped, and started smoking. Reyna pulled over to the side of the road and got out
Which associations best describe the data in the table? Choose exactly two answers that are correct. Variable A : | 1 | 6 | 4 | 5 | 2 | 4.5 | 5.5 | 4 | 3 |5.5|
List the four multiples off the unit fraction 1/5