a28406608 a28406608
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

If bananas cost $0.45 each, how much will 9 bananas cost in all

Respuesta :

ssjjrrjj
ssjjrrjj ssjjrrjj
  • 03-12-2020

Answer:

$4.05

Step-by-step explanation:

0.45 x 9 = 4.05

Answer Link
NgShiYin
NgShiYin NgShiYin
  • 03-12-2020

Answer:

$4.05

Step-by-step explanation:

1 banana = $0.45

9 bananas = $0.45 × 9

                 = $4.05

Answer Link

Otras preguntas

What was the nazi-soviet non-aggression pact?
What is the equation if Max is 5 years older than Paulette. How old are they?
What are some natural influences of the Tundra ?
what is the atomic mass of boron
What were the three requirements for rejoining the Union stated in the Wade-Davis Bill?
Find the gcf of the terms of the polynomial. 50 x^5 + 4x^4
John and George together raked 7/8 of the yard. John raked 3/4 of the amount .what part of the yard did John rake
how do you do this math problem
Someone please help me
Llena los espacios en blanco. Los hijos de tus tíos son tus