ninja12432 ninja12432
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Chan Hee bought 9.8 pounds of coffee that cost $7.45 per pound. How much did he spend on coffee?

Respuesta :

Ahmad4410 Ahmad4410
  • 02-12-2020
9.8 x 7.45 = $73.01 ...
Answer Link

Otras preguntas

Convert the following:.0995Kg=. g
The earth is about 93,000,000 miles from the sun and traverses its orbit, which is nearly circular, every 365.25 days. What is the linear velocity of the earth
Why is it important to collect all data during experiments, rather than make inferences of what will happen?
Which type of cell contains Cell Membrane?
Which of the following is an example of a divisional organizational structure? A.Structure is temporary and will likely disband after project is complete. B.Str
Which of these fairy tales published by the Grimm Brothers are you familiar with? Check any that apply.
how many corona virus cases are there in the us
what is a qualification to be a supreme court judge​
All of the following crops are grown in the North Central Plains except: a. fruits b. coffee C. peanuts d. vegetables
Read the following excerpt from "I Am a Native of North America," by Chief Dan George. Use this passage to answer the following questions. Choose the best answe