caracheek160 caracheek160
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Three apples (x) plus two
oranges (y) costs $16.
Five apples plus two
oranges costs $24. Hov
muon do each apples and
oranges cost?

Respuesta :

JimmyIgloo
JimmyIgloo JimmyIgloo
  • 02-12-2020
Apple=4 Orange=2 hope I helped!!!
Answer Link

Otras preguntas

Which of these lines from the passage is an example of euphemism? A) I have graduated from Meloncamp High School about 115th out of class of 126. B) Yeah, I co
why could you not use the formula V=length, width, height to determine the volume of each shape?
Show how to equate - 15 + 12.8
Graph equation 8+4x=2x
Conventional promotional efforts and "sale speak" should be used in all of a company's social media conversations to persuade the audience. true
Burning does the following A) Takes up oxygen B) Produces oxygen C) Does both
Lannie order 12 copies of the same book for his book club members to build cost $19 each and the order has a $15 shipping charge what is the total cost of lanni
What is the average speed of a runner if he ran 2 1/3 of a mile in 20 minutes?
Describe how weathering, erosion, and deposition act together to wear down and build up earths surface
I need help writing about epigenetic.