T3DDYB34R
T3DDYB34R T3DDYB34R
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

it costs $42 for 7 staplers. what is the unit rate for the stapler?

Respuesta :

zacharynoe2424
zacharynoe2424 zacharynoe2424
  • 02-12-2020

Answer:

The answer is 6

Step-by-step explanation:

42 divided by 7=6

Answer Link

Otras preguntas

A pH of 2 indicates a(n) _____.
According to the passage, how did people regard Emperor Kangxi? a. with awe c. with love b. with hatred d. with indifference
"All integers are rational numbers" True or False
What did the Dutch name their settlement located on Manhattan Island?
The difference of a number q and 8
What is 230 in scientific notation
what is 100 years of jrotc yesterday today tomorrow
How do I get the answer to 3(-2-3x)=-9x-4
In 1803, the United States purchased the Louisiana Territory from? A. Britian B. France C. Florida D. Spain
Currently, Earth's tilt is closest to _____. A. 0° B. 14.5° C. 23.5° D. none of these because, Earth's tilt changes dramatically with each orbit