makaylavega13 makaylavega13
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

The number of oranges purchased varies directly as the price of the oranges. If 11 oranges cost $2.35, what is the cost of 18 oranges?

Respuesta :

dirjfoeie dirjfoeie
  • 02-12-2020
Your Answer—- $3.85
Answer Link

Otras preguntas

What type of government did John Locke support?
Which of the following is a run-on sentence? Marta and Brent carried in a cord of firewood because it was supposed to snow for four days. Marta and Brent carrie
What words can be spelled with the letters I, w, h, o, a, w, s
Compare and contrast two-party with multiparty systems, noting the strengths and weaknesses of each
What the heck is a 'premise' ??
how do you know that $21 30 is greater than 2/3
When you delegate someone to do something, you authorize them to do it. a. True b. False
Penicillin disrupts bacterial __________.
quartz,gold and calcite are examples of what
what us the exact circumference of the circle?