rylandowdy
rylandowdy rylandowdy
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

The price of apples is $3.60 for 3 pounds. Write the price as a unit rate.

The price of apples is 360 for 3 pounds Write the price as a unit rate class=

Respuesta :

lfbsdjvhzkds lfbsdjvhzkds
  • 01-12-2020

Answer:

B

Step-by-step explanation:

Answer Link
naszearking naszearking
  • 24-05-2022

Answer:

B.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Answer ALL questions if u cant see all the answers its fine all u need is the question
Johnathan has a bag full of 14 balls to sell. He sells the baseballs for $2 dollars and the volleyballs for $5 and earns a total of $43. If the baseballs are re
why was al-azhar so important?
_____________ evaluate the newest and most innovative technologies and determine how they can be applied for competitive advantage. they develop technical stand
The term __________ means abnormally increased muscle function or activity.
Because the bamboo plant on which the panda feeds is now scarce naturalists are worried about their chances of survival
I need the blue one done! please help!!
What kind of films and radio programs became popular during the Great Depression?
What is the maximum number of hydrogen atoms that can be covalently bonded in a molecule containing two carbon atoms?
Grace is standing 14 feet from a lighthouse and Kelly is standing 12 feet from Grace. The angle that Grace looks up to see the top of the lighthouse is 45°. The