jayjpriest jayjpriest
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

$46 for 5 toys

$ / toy

Respuesta :

iliveformemes iliveformemes
  • 03-11-2020
It’s $9.2 for each toy
Answer Link
horses96
horses96 horses96
  • 03-11-2020

Answer:

$9.20 for 1 toy

Step-by-step explanation:

If it's $46 for 5 toys, we can divide both $46 and 5 to get $9.20 for 1 toy.

Answer Link

Otras preguntas

What is the number of moles of solute in 250 ml of a 0.8 m solution?
Please Help ASAP Plzz Read the passage. excerpt from "Interview with Simon Ortiz" by Laura Coltelli My formation with regards to language was the dzehni niyah o
Help me please ..........
100 points to whoever can answer these questions Please do 1 through 10 ASAP
What is the length of ST?
A mountain climber's change in elevation over an 8-hour period is −248 feet . What is the mountain climber's average change in elevation per hour for that tim
Your teacher gives you an assignment to create a video on 1950s Cold War events. You decide you want to include a collage of Cold War-era propaganda. Considerin
Jamie kicked a soccer ball that traveled along a path described by the parabola y = -x^2 +8x, where y equals the height of the soccer ball in feet, and x = the
Mark all that apply Which of the following are nonrenewable energy resources? biomass coal geothermal oil petroleum solar wind
what is an example of genre