kathykatende kathykatende
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

At the store, 10 ounces of candy cost $3.20. How many ounces can you get for $1?

Respuesta :

hannahboothman hannahboothman
  • 03-11-2020

Answer:

3.125 ounces

Step-by-step explanation:

10/3.20=3.125

Answer Link

Otras preguntas

E. Rewrite the sentences using one of the verbs below remind order admit deny 1. 'I didn't use your laptop. Greg said to Larry. 2. 'Go to your room imme
What can be done to remove inequality in healthcare services
Which Article Sita is _useful member of the family ?
solve for the value of C
What was the first private radio in Ghana?
Explain why cliques do not manifest the fruits of love. ty<3
Spinocerebellar Ataxia
Water emerges straight down from a faucet with a 1.80-cm diameter at a speed of 0.500 m/s. (Because of the construction of the faucet, there is no variation in
We don't /doesn't wake up early. My brother don't /doesn't swim in the sea. Mum and Dad don't /doesn't make breakfast. They don't /doesn't leave home late. I do
simplify each expression below. Compare your answers with your classmates answers.