lele55
lele55
01-10-2016
Mathematics
contestada
If 32 oz are $6 how much would 1oz cost
Respuesta :
Neuron
Neuron
01-10-2016
If you would like to know how much 1 oz costs, you can calculate this using the following steps:
32 oz ... $6
1 oz ... $x = ?
32 * x = 6 * 1
32 * x = 6
x = 6 / 32
x = $0.1875
The correct result would be $0.1875.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 98+ )
Otras preguntas
Katie bought 2 blocks of cheese and 3 loaves of bread for $12.00. Jenny bought 4 blocks of cheese and 2 loaves of bread for $ 16.00. How much does each block of
Do you believe that the United States shares some of the responsibly over what is happening in Yemen????? I NEED THIS ANWSER NOW!!!
PLEASE HELP THIS IS VERYYYY IMPORTANT PLEASE I WILL GIVE U BRAIN THING IF ITS CORRECT AND NOOO LINKS PLEASEEEEEEEE <3
Which economic idea best reflects one of Adam Smith's major beliefs
NO LINKS This probability distribution shows the number of times a group of people takes selfies before liking them. 0 1 2 3 4 Retakes Frequency 27 29 18 14 12
The number of cats to the number of dogs owned by the students in a class is 5:3. There are 95 cats, how many dogs are there?
HELP PLEASE!! Please don't give me sites or links, those won't work since the site is blocked
LINKS WILL BE REPORTED BRAINLIEST IF CORRECT Couple this painting with Juvaini's account of Nishapur. What conclusions about the Mongols are you prepared to mak
History is my worst subjuect plz help me out
What happens to the oxygen you breathe in during cellular respiration?