C8harolindaKarlen
C8harolindaKarlen C8harolindaKarlen
  • 01-10-2016
  • Mathematics
contestada

what is the unit rate per bottle of 24 bottles of juice sells for $9.60

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 01-10-2016
9.60 / 24 = 0.40.......so the unit rate would be 40 cents per bottle of water
Answer Link

Otras preguntas

simplify 3√128-2√6 x 4√3. show all your work answer:
How long does a typical session of Congress last
The cost of 2.5 pounds of cheese is $5.60. Mrs Peterson bought 9 pounds of cheese for her deli how much did she spend
please help on this one?
Which of the following diagrams includes an orthocenter? In order: A, B, C, D
after a lady is seated in a restaurant, she realizes that she only has $48.00. if she must pay 7% sales tax and wishes to leave a 10% tip on the total bill (mea
People are especially good at quickly detecting facial expressions of what
Have you ever heard a story of a mortal girl and demon king who fell in love. If you haven't you are in for a treat. The story of Pluto and Proserpina starts al
Sodium and potassium ions can diffuse across the plasma membranes of all cells because of the presence of what type of channel? a.Sodium-potassium ATPases b.Lig
In his letter to John Dickinson Thomas Jefferson Made which of these points about the Louisiana Purchase ?