willshanique3
willshanique3
02-11-2020
Mathematics
contestada
Find the unit rate. $56/25gallons
Respuesta :
laylaschoolemail
laylaschoolemail
02-11-2020
Answer:
$2.24 per gallon
Step-by-step explanation:
$56/25gallons=2.24
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 29+ )
Otras preguntas
Tyler has a plant that is 24 inches tall. Fionas plant is 13 inches taller than Tyler's plant. How tall is fionas plant?
Como lograron las petroleras vender gasolina con plomo a pesar de que sabían que era tóxica?
Select the keyword or phrase that will best complete each sentence. A Claisen reaction is a nucleophilic ____________ in which an enolate is the nucleophile.
NO LINKS OR I WILL REPORT YOU b/t/w i\d\k if this is physics or not Choose an ecosystem and describe a food chain within that ecosystem, giving examples of prod
plz help. What were some of the most important products China exported to other countries during the Tang and Song dynasties?
What are the factors of the product represented below? A. (4x + 1)(2x+3) B. (2x+ 1)(4x+3) c. (4x + 2)(3x + 1) D. (8x + 1)(x+2)
When csc(O)sin(0) is simplified, what is the result?
Item 2 Which statements about liquid volume are true? Select each correct answer. One milliliter is 100 times smaller than one liter. Liters are smaller units t
When psychologists discuss healthy ways to resolve conflict, they often include being able to take in the other person's perspective and not use power or domina
Please HELP no links just right answers (No du.mb answers) When she was young, Hannah's family's religion was _____. a. acknowledged but unimportant b. a sourc