sergio2009 sergio2009
  • 02-11-2020
  • Mathematics
contestada

9. Cassie bought 15 tubes of oil paint for her art class. The paint cost $37.35 altogether.
Each tube cost the same amount and held 3.5 ounces of paint. Which method could
Cassie use to find the cost of each tube of paint?

Respuesta :

nonyadaisy nonyadaisy
  • 02-11-2020

Answer:Multiplication

Step-by-step explanation:

It’s just 15.00 times 37.35

3.5 is to throw u off

Answer Link

Otras preguntas

_____________ helped Argentinian people win independence from Spain.
During the early middle ages western european societies were most unfluenced by
What form of government did Ancient Greece and ancient Mesopotamia have in common
Valerie sold 6 tickets to the school play and mark sold 16 tickets. What is the ratio of the number of tickets Valerie sold to the number of tickets mark sold
What is a thermostat?
What happened that makes the French Revolution historical?
Positive feed back is most like
The two solids are similar and the ratio between the lengths of their edges is 2:9. What is the ratio of their surface areas? Can you also help me with the 2nd
Which of the following substances will cause the least temperature change if the same amount of each substance is added to 1.0 kg of water?
What was the goal of hitler's final solution