chloeclark96 chloeclark96
  • 02-11-2020
  • Mathematics
contestada

one pound of apples costs $3.25 . Five pounds of apples cost $16.25

Respuesta :

Crispyboii Crispyboii
  • 02-11-2020

Answer:

that is correct

Explanation:

3.25*5=16.25

Answer Link

Otras preguntas

After Salome dances for Herod, he offers her one half of his ____, but instead of his kingdom she asks for the head of John the Baptist. A. travesty B. domain C
What is the holy book of your faith and how does it compare to others? jesus, muhammmad, moses
A lecture was being given to the students A.verb B.noun C.adj
In the South Pacific Marines used coded messages sent in the _____ language.
What is the value of x if 2x+5=10
The greatest fear of the rulers of the Austria Hungarian empire was that
In the late 1960s, what did members of the counterculture share with many other American citizens?
add the like terms: -3ab+-10a+-8a
Acid precipitation is caused by a mix of what?
its C right Which describes a result of the American Civil War? A. The Union and the Confederacy remained separated for ten years. B. The treaty ending the war