adaijaedwards12
adaijaedwards12 adaijaedwards12
  • 01-11-2020
  • Mathematics
contestada

Thais goes to the store and buys 23 muffins that cost 3 dollars each. She then buys 12 cakes that cost 18 dollars each. How much did she spendo
cakes?

Respuesta :

sitisyazana
sitisyazana sitisyazana
  • 01-11-2020

Answer:

216 I think this is the answer

Step-by-step explanation:

[tex]12 \times 18 = 216[/tex]

Answer Link

Otras preguntas

is it easier to subtract when the numbers are written above and below each other? explain your answer
A ______ is a perfect example of line variation A. Rock B. Tree C. House
My parents thought that swinging in our hammock was _______ at best
Which power has a value of 1? Choose all the correct answers. 1^4 2^3 3^2 4^1 5^0
What does the common difference or common ratio​ mean??
Everyone selected to serve on this jury has or have to be willing to give up a lot of time.
What are three environmental issue faced by the countries of this region : Central america, south america , and the caribbean pick one and give three issuse
These rocks that from beneath form earth's surface are called
the cost of peanuts varies directly with the number of pounds bought.If 5 pounds costs $7.50, find the cost of 3 pounds.
What is 4/7 of 49 Please explain why