hanatarek1812
hanatarek1812 hanatarek1812
  • 03-10-2020
  • Mathematics
contestada

A packet of sweets costs $2.25.
Felipe and his brother share the cost in the ratio 5:4.
How much does Felipe pay?

Respuesta :

shdhfhdhdh
shdhfhdhdh shdhfhdhdh
  • 03-10-2020
Felipe pays 1.4 dollars
Answer Link
Shaylensantiago12
Shaylensantiago12 Shaylensantiago12
  • 03-10-2020
Felipe pays 1.4 dollars .
Answer Link

Otras preguntas

What is the subject of Paragraph Five?
Which data type is 2.5?
please help mee!!! I really need help thank u
hush! someone (cry) outside. (correct tense)​
The Zamboni can resurface 1200 square feet per minute. How many minutes will it take the Zamboni to resurface the entire rink if its dimensions are: a. 80 ft X
HURRYYYY!! Who said that the world is divided into two class, the hunters and the huntees?
Sergei uses 4 cups of ice cream to make 3 milk shakes. How many cups of ice cream does he need to make 5 milk shakes?
economics Which budget strategy will reduce a country's national debt the most? a. lowering both taxes and spending b. raising taxes while lowering spending
Why is the right of freedom of speech and press protected in this country?
A jewelry shop sells 240 necklaces in a month. 180 of the necklaces were sold via the shop's website, the rest were sold in a high street shop. work out the rat