peytonmarcum
peytonmarcum peytonmarcum
  • 03-10-2020
  • Mathematics
contestada

A 2-quart carton of pineapple juice costs 9.68. What is the price per pint ?

Respuesta :

bubbletrolz
bubbletrolz bubbletrolz
  • 03-10-2020

Answer:

544335=r445

Step-by-step explanation:

Answer Link
joejgovea
joejgovea joejgovea
  • 03-10-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

2 pints per quart

4 pints in 2 quarts

9.68 / 4 = $2.42

So the price per pint is $2.42

Answer Link

Otras preguntas

Dispositivo que muestra tanto la dirección como la magnitud de la corriente eléctrica.
Which is true about cold fronts? A. They tend to move quickly B. They do not form clouds C. They cause warm and humid weather D. They tend to stay in one pla
Describe the type of fighting that took place in Vietnam.
Which two forms of energy does New Zealand utilize the most to produce electricity?
in a class3 students are boys. If there20 girls in the class how many studentsare boys?(A) 20 C) 50 (D) 40​
Most air pollution come from a) pollen b) forest fires c) volcanic eruptions d) burning fossil fuels
Make x the subject of Y=4x+3
F(x)=x^2-b. In the function above? b is con
Consider this hydrocarbon. A hexagon. Is this an aromatic hydrocarbon? Why or why not? Yes, because the carbon chain is made up of single bonds. Yes, because
What is the amplitude ? How do I find it? do I add -3.8 to 3.8 then divide? Thank you in advance