princevince528 princevince528
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

Vladimir buys 1.20 pounds of Skittles, 312 pounds of M&Ms, and 5.2 pounds of pretzels. If the candy cost $1.20 a pound and the pretzels cost $1.10 a pound, how much did Vladimir spend?

Respuesta :

eaya815 eaya815
  • 02-10-2020

Answer:

its A

Step-by-step explanation:

i just did this

Answer Link

Otras preguntas

please help 10 points!
How do you drown a blonde?
70 POINTS!!!! This is my fourth time asking, PLEASE HElP!!! What is the domain of the following points?(The following points are on the image below) A {-7, 3, 7
Which decimal below is equivalent to 5/9?
5+2 I’m graduated so my points are up for grabs cause I’ll never use them. I have to at least as a question with it though.
Why does my screen keep showing R/34 pictures of boots the monkey? I’m graduated so my points are up for grabs cause I’ll never use them. I have to at least as
any g,,,irl can be my bestie forever​
3. Students from 4 classes at Franklin Elementary School are going on a field trip to the theater. Each class has 30 students. There will also be 6 teachers and
Find the Slope Using the slope equation
5. What metaphor did Las Casas use to describe the natives and where does this metaphor come from?