micah3544 micah3544
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

You can buy 5 cans of peas at the Town Market for $3.90. You can buy 10

Respuesta :

JayV2005
JayV2005 JayV2005
  • 02-10-2020

You can buy 10 for $7.80

$3.90 × 2 = $7.80

Answer Link

Otras preguntas

Juanita is cutting a piece of construction paper in the shape of a parallelogram. Two opposite sides of the parallelogram have lengths (5n − 6) cm and (3n − 2)
Anne Teek works full time as the manager of her used furniture store in which she has invested $40,000. Last year, her total revenues were $90,000 and her costs
help me please i jave 10 min left HELP​
what were the consequences of the War of 1898.
PLS PLSPLS HELPPP------
What is ___ Mean? 1: ASAP 2. LOL 3. THX4. IK
how would you verify the trigonometric identity 2x = 2sinx cosx
ESSAY ON WHY DO WE NEED A UNIVERSAL LANGUAGE​? AND WHY ENGLISH IS A UNIVERSAL LANGUAGE
Please find out the answer and I will mark your answer as the brain test with a five-star rating and a thank you. But only if the answer will be proper and neat
Write down one way we can build community at school?