ales196
ales196
01-10-2020
Mathematics
contestada
$27 for 12 avocados HELP ME PLZ 14 POINTS
Respuesta :
Omgkitkat2009
Omgkitkat2009
01-10-2020
Well, if you are asking how much is for each avocado, then what I did is I divided 27 by 12 and I got 2.25
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 41+ )
Otras preguntas
A student measures the mass and volume of a piece of aluminum. The measurements are 25.6 grams and 9.1 cubic centimeters. The student calculates the density of
Most television stations, radio stations, and newspapers in the United States are owned by
solve the equation 4x^2-12x=7 algebraically for x
What were the causes of the Mexican-American War?
What broke all ties between the English colonies and england
chemistry is best defined as the study of what
why did most of the revolutions of 1848 fail to achieve their goals
Which solution reacts with LiOH(aq) to produce a salt and water?(1) KCl(aq) (2) CaO(aq) (3)NaOH(aq) (4)H2SO4(aq)
The compound NaOH(s) dissolves in water to yield (1) hydroxide ions as the only negative ions (2) hydroxide ions as the only positive ions (3) hydronium ions as
Candy selling at $6.00 per pound will be mixed with candy selling at $9.00 per pound. How many pounds of the more expensive candy are needed to produce a 15-pou