demetrathornton demetrathornton
  • 04-09-2020
  • Mathematics
contestada

Jada went to the store and some oranges. She bought 4.2 lbs of oranges and paid $7.35 for her oranges. What was the price per pound of Emily’s oranges?

Respuesta :

shalayanicole shalayanicole
  • 04-09-2020
They are going to be $7.35 I think ion really know I just need points
Answer Link

Otras preguntas

Why does the process of Meiosis have two rounds of division?​
Please help on question b
Can someone please explain to me asap? Will mark brainiest
A number from 22 to 29 is drawn at random. What is the probability that the number is not a 28?
Que consecuencias tuvo la introduccion de la cultura britanica en china????? El trabajo es sobre la guerra del opio
What is the difference between a complementary good and a substitute good? Give an example of each kind of good for each of these products: ice cream, baseball
PLEASE ANSWER! WILL REWARD BRAINLIEST Which is the MOST convincing evidence for the claim that "It has never been more important to protect America's natural b
What was the main Acheivement of Genghis Khan and the Mongols?
Sharon suspects that her brother's penny is unfair. She flips it 50 times and heads comes up 40 times. Based on these trials, the probability that a flip of thi
Where are the instructions for our traits located?