Seudónimo Seudónimo
  • 02-09-2020
  • Mathematics
contestada

if a dog food costs 0.75 per pound, and dog bones cost 1.75 each, what is the cost of 2 bones and 25 pounds of dog food?

Respuesta :

arendon0 arendon0
  • 02-09-2020

Answer:

2 bones and 25 pounds of dog food would cost $22.25

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What was African nationalism​
Imagine reflecting triangle ABC across line MN. Then answer the questions about the reflected figure.
ummm i needd summm helpppp:))
PLEASE HELP I WILL MARK BRAINLYST!!!
Which cities are found in the Coastal Plains? Will give brainliest •Houston & San Antonio •El Paso •Dallas & Fort Worth •Midland & Odessa
pls help What important economic activity did France and the Netherlands have in North America?
lim t^4 - 6 / 2t^2 - 3t + 7 x→2 Evaluate the limit using the appropriate Limit Law(s). (If an answer does not exist, enter DNE.) I am stuggling with finding th
The backbone of Rome's rule was the
find the reciprocal of 2/5​
the energy processed and used by living beings is ​