steventapsoba59 steventapsoba59
  • 01-09-2020
  • Mathematics
contestada

Nina goes to the neighborhood store to buy 14 rolls of toilet paper. If she spent $20.02 in all for her purchase, how much does one roll of toilet paper cost?

Respuesta :

Pizzaunicorn48
Pizzaunicorn48 Pizzaunicorn48
  • 01-09-2020

Answer:

Each roll is $1.43.

Step-by-step explanation:

20.02 ÷ 14 = 1.43.

1.43 × 14 = 20.02.

Answer Link

Otras preguntas

A ____ is a strategic alliance in which two existing companies collaborate to form a third, independent company. question 37 options:
Marc commutes to work on his bicycle, which has tires that measure 26 inches in diameter. A device on his bike informs him that one tire completed 388 full rota
Can someone help me im really confused. Thank you!​
how much energy is required to heat a chunk of ice that weighs 510g from -256°c to 195°c
If a woman inserts the cervical cap and leaves it in place more than 48 hours, she increases her risk of
Guantanamera is a popular song from Cuba. True False
I’m not sure any lunch can beat ___ we had the best pizza in the whole world. A) yesterday’s; B) yesterday’s:
Before an algebraic fraction is selected as a final answer what should you always check?
What is 25 multiplied by 3 as a numerical expression?​
Write log (x^2-9) - log(x+3) as single logarithm.