uz3qr3yr2r uz3qr3yr2r
  • 01-09-2020
  • Mathematics
contestada

It costs $204.00 to buy beef to make 180 burgers. What will the cost be to make 80 burgers?

Respuesta :

coolmanthegreat03
coolmanthegreat03 coolmanthegreat03
  • 01-09-2020

Answer:

It would cost $90.66

Step-by-step explanation:

because 180 dived by 204 equals 1.13 then times that by 80 and there's your answer

Answer Link

Otras preguntas

1. Watching films online is cheaper than going to the cinema. --> Watching films online costs ................ than going to the cinema. *
Solve for the unknown variable4y-2=8-2y+4y y=?​
answer this question fast with steps and I'll mark brilliantest​
how to convince a person who is about to sell his kidney due to poverty​
Write the number of the encyclopedia volume that would have the most information for each of these topics.​
Simplfy: -1| 2/3 - 4| / 5/6
Change into passive: They had told him of the meeting
Please answer ASAP I would like to check my answer with someone. Thank you How did Japanese authoritarian government compare to Fascism in Germany and Russia? A
simplify the below equation[tex]( {8x^{2} y^{3} )( \frac{3}{8}x {y}^{4} )[/tex]​
write a paragraph give a description of a person you know 1.who's he (name/age/nationality/work or study/family)? 2.what dose he look like? 3.what's he like? 4.