rnizamitdinova123
rnizamitdinova123 rnizamitdinova123
  • 04-06-2020
  • Mathematics
contestada

Caily bought 5.2 pounds of grapes for $7.75. Using the unit rate, how much would 3 pounds of grapes cost? *

Respuesta :

iansauza
iansauza iansauza
  • 04-06-2020
10.8 that’s the answer bro
Answer Link

Otras preguntas

can anyone help me with this
what is (-2,3) slope of 1/2​
Name 3 irrational number that are between 5 and 6
In a parallelogram what can you say about the consecutive angle
Is 5050 the answer and explain please
Identify the sentence with the correct verb A. We have been to the Grand Canyon several times B. We have been to the Grand Canyons several times C. We have
Simplify expression -6-9
Any help with this please ?
Which of the following do abiotic and biotic factors not have in common? both are needed for survival both are found in ecosystems both are used for economic ga
Which of the following is a valid mole ratio from the balanced equation 2Fe2O3 + 3C → 4Fe + 3CO2? two moles of F e two O three over four moles of F e four moles