queenegascot
queenegascot
03-06-2020
Mathematics
contestada
please help me quickly !!
Respuesta :
rob0604
rob0604
03-06-2020
Answer:
2. Mia should have multiplied both sides of the equation by 3/5
Step-by-step explanation:
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 55+ )
Otras preguntas
about how much of the earths surface did the ussr take up?
Both first and second language learners over-generalize. True False
What is an example of fixed cost? A. Place Cards B. Table Rentals C. Floral Centerpieces D. Photography
Non- verbal communication include speaking, music sounds, and language. True or false
______receive blood from the capillaries after gas exchange takes place. A. Veins B. Arteries C. Capillaries D. Alveoli
3 tons of compost cost $8,280.00. What is the price per pound?
Which Type of thermal energy uses electromagnetic waves to transfer energy
The price of a ring was increased by 8% to £486. What was the price before the increase?
Which graph represents a reflection of f(x) = 2(0.4)x across the y-axis?
which angle is conterminal with -pi/6