alanapbonilla
alanapbonilla alanapbonilla
  • 02-06-2020
  • Mathematics
contestada

Dan bought four candy bars for a total $24.96. How much did each candy bar cost? Thank you

Respuesta :

4804167154
4804167154 4804167154
  • 02-06-2020

Answer:

Each one is $6.24

Step-by-step explanation:

You have to divide 24.96 by 4

Answer Link

Otras preguntas

The tree of life is made up of which domains? Eubacteria , Archaea, and Eukarya Bacteria , Archaea, and Eukaryota Bacteria , Archaea, and Eukarya
solve using addition method 3x-3y+2z=7 3x+y-3z=-5 7x-y-2z=0
Tenochtitlán was the capital city of the Aztec Empire and was located: In the desert On an island In a marshland Between two mountains
How did the Greeks view the role and limits of government? A. The Greeks thought that the government's role was to provide order in the community so the citizen
A rectangular garden is 49 feet longer than it is wide. Its perimeter is 302 feet a) let w be the width of the garden and L be the length. Write a system of li
Which statement describes a strong U.S. dollar? The exchange rate between the U.S. dollar and the yen changes from 1:95 to 1:102. The exchange rate between the
what 3 prime numbers times together to make 231
The measurement of one angle of a right triangle is 61 What is the measurement of the missing angle?
Changes in the trilobite exoskeleton can be attributed to ____..
Find the slope and y intercept of this equation y=(2-a)x+a