myfeelsxlol myfeelsxlol
  • 02-06-2020
  • Mathematics
contestada

6th grade math :) ...

6th grade math class=

Respuesta :

hohalena
hohalena hohalena
  • 02-06-2020

Answer:

Question 1) $0.08 per oz

Question 2) $0.09 per oz

Step-by-step explanation:

You have to divide the price by how many ounces there are.

$1.92 / 24 = $0.08

$1.35 / 15 = $0.09

Answer Link
joshuaamachee365BanB
joshuaamachee365BanB joshuaamachee365BanB
  • 23-06-2020

Answer:

0.08.

0.09

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Use the information to find the length of CD in parallelogram ABCD. The perimeter is 92 cm. AD is 7 cm more than twice AB. (Hint: Sketch the diagram.)
once the delegates determined the three fifths compromise what issue did they tackle next?
while ice skating,alice slipped and injured her knee.what is one way Alice might have prevented this injury
which of the following did not trigger Haiti's fight for independence
how do you work out 45.3x6 using grid method
write an equation in point-slope from for the line that has a slope of 6and contains the point (-8, -7)
4/3v^2x -5/6vx^3 what is this answer for algebra
Read the following idioms and figurative definitions. Match the definitions to its corresponding idiom. Remember, you are looking for what these idioms really m
PLEASE CHECK MY ANSWERS (PART 1)
If a 21 ounce box of cereal costa $2.94,what is the unit price.