myfeelingsxloool myfeelingsxloool
  • 02-06-2020
  • Mathematics
contestada

6th grade math help :D....

6th grade math help D class=

Respuesta :

preciadoangelina32
preciadoangelina32 preciadoangelina32
  • 02-06-2020

The unit price of the first one which is a is 8 cents an ounce. The second one is 9 cents an ounce.

What you do is you take your price and divide it by the ounces.

Answer Link
InsertNameHere7575
InsertNameHere7575 InsertNameHere7575
  • 02-06-2020

Question one's answer is 0.08

Question two's answer is 0.09

Answer Link

Otras preguntas

What is this tell me plz
The number N of aluminum cans used each year varies directly as the number of people P using the cans. If 53 people use 11,872 cans in one​ year, how many cans
Factor completely. 20+72m Enter your answer in the boxes.
what will be the next in the series 2,60,10,120,30,?
What strategies did conservative whites use to regain political control of the states
What is the realistic mean and median for the distribution in this boxplot
The bill for a meal at a restaurant is $54.00 before taxes are added. The sales tax rate is 8% and you want to leave an 18% tip based on the pre-tax amount. Wha
What was america’s most effective weapon in the cold war?
Would someone help me. My answers are wrong
Find the exact values