nayaarmstrong2 nayaarmstrong2
  • 02-06-2020
  • Mathematics
contestada

Suppose corn chips cost 21.5 cents per ounce . If a bag cost $2.91, how many ounces of chips

Respuesta :

Persona180
Persona180 Persona180
  • 02-06-2020

Answer:

13 ounces

Step-by-step explanation:

291/21.5=13.5348837209

Answer Link

Otras preguntas

In addition to appellate authority, what is the Supreme Court granted for all cases in which states are a party?
Leonardo da Vinci was the first person to propose a contact lens system. In the sixteenth-century he described an optical method for correcting poor vision. Da
I need help with this proof, I will give 20 points and brainliest to the person to answer correctly! Given: ONL=MLN, O and M are right angles Prove: LM=NO Stat
Help plz with part 2 a and b
what is the German alphabetical order
Some species that appear to be very different from other species can actually have similar anatomy. For example the scientist believe that whales involved from
fill in the blank. ¿________ Ud. algo más
An arrow is fired directly upwards at 15m/s from the ground level. A: How long is the arrow in the air? B: How high does the arrow go? C: How fast is it going
Create a real life problem using 27×30. Solve it and explain how to use place value and associative property to solve it.
Read the following passage: After tracking down the correct pipe fittings, I approached my final obstacle - the self-checkout. That was, allegedly, the quickes