jadorelilcakes
jadorelilcakes jadorelilcakes
  • 01-06-2020
  • Mathematics
contestada

Mateo finds a special on apples for $0.80 per pound. Which price is a better deal? A. $0.78 per pound B. $0.85 per pound C. $0.90 per pound D. $1.25 per pound

Respuesta :

bailzen47
bailzen47 bailzen47
  • 01-06-2020
A) 0.78 cents per pound i believe. i hope this helps. if it does please mark brainliest.
Answer Link
shaiaaaa
shaiaaaa shaiaaaa
  • 01-06-2020

Answer: I think the answer is A

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A piece of wire bent to form a square of area 121cm2 . Calculate (a) The length of each side of the square
Read this excerpt from the Fourteenth Amendment. Then answer the question that follows. All persons born or naturalized in the United States, and subject to the
can someone tell me what 8 x 0.16 is equivalent to?
Help plz is 1-8 right??!!!
Pelaseee help me I’m stuck on thisss
Write a expression to show how much longer the round trip to tampa is than the round trip to atlanta how many terms does the expression have​
. The product of 3V5 and 6v5 is
An object has gravitational potential energy of 24 joules when it rests on a shelf 3 m above the ground. What would be its gravitational potential energy when i
what is the meaning of nutrition​
........................................................... .