kimberlylabadie
kimberlylabadie kimberlylabadie
  • 05-05-2020
  • Mathematics
contestada

FIND THE UNIT RATE:

A 40 lb. bag of potatoes cost $24

Respuesta :

rojasadan366
rojasadan366 rojasadan366
  • 05-05-2020
Wdym by unit rate? I’m guessing u divide 40lb by $24
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following statements is correct with respect to the photosynthetic pathway of grass or a cactus? In a cactus, carbon is fixed only during the day.
Help me please And I'll do the same
what is the meaning of battle-sweat
Line AB goes through the points A (0, –4) and B (6, 2). Which equation represents line AB? a. y-4=3x b. y-2=3(x-6) c. y+4=x d. y+6=x-2
What financial needs are parents obligated to provide and which are optional?
which is a correct statement about thoreau's walden? a. thoreau based the characters on major political figures. b. emerson gave thoreau most of the ideas for i
discuss how stereotyping,attribution,self- fulfilling,propehcy, halo,false-consensus, primacy, and recency effect influence the perceptual process
may someone help me with this please
What code book would be used to code a nosebleed
which of these best describes the type of english used in this sentence? the doctor told us she had suffered a bilateral probital hematoma. jargon slang standar