vyjahdavis07 vyjahdavis07
  • 04-05-2020
  • Mathematics
contestada

If it costs $4.77 for 9 oranges how much would it cost for 1?

Respuesta :

lesliemerten2005 lesliemerten2005
  • 04-05-2020

Answer:

1.89

Step-by-step explanation:

Answer Link
nemo4547
nemo4547 nemo4547
  • 04-05-2020

Answer:

.53 cents

Step-by-step explanation:

4.77/9 = .53

unit rate

Answer Link

Otras preguntas

find the prime factorization 504
what rule does static electricity follow
Please help me!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Arusha draws a rectangular prism that is made up of two connected cubes, each with side length e. The surface area of a cert
does radiation need a phase of matter to travel with?
What was religion like in Shang China?
What is the diameter of a circle whose circumference measures 86 26/35? Use pi= 22/7
what rule does static electricity follow
in what area of Europe were the majority of warsaw pact countries
There are 23 tables in the library. Each table has 4 chairs. Third grader fill the chairs at 3 tables. Fourth graders fill the chairs at 6 tables. The rest of t
Which is the best description of the events of A Midsummer Night's Dream? A. logical and tragic B. serious and historically accurate C. comical and fantasy-l