eleanorgraceredman
eleanorgraceredman eleanorgraceredman
  • 04-05-2020
  • Mathematics
contestada


Jane bought 6 containers of yogurt for $2.88. Which of the following have the same unit rate? (Check all that apply.)


1 container for $0.46
3 containers for $1.44
8 containers for $3.84
5 containers for $2.40

Respuesta :

ashnachatrathi
ashnachatrathi ashnachatrathi
  • 04-05-2020

Answer:

the last 3

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The diffrent names for the diffrent ways the moon can look from Earth or
Evaluate 9 P 5. 15,120 45 362,880
Read Fatima’s paragraph. Having moved up north just last year, I experienced my first snowstorm this past winter. At first, the snow twirled gently, lightly dus
Scoring at least 80 percent on the next anatomy test is a specific goal. True or false
All living things can be seen with the human eye
a women who quits smoking tobacco is affecting her health in which way
Over time in U.S. history, court decisions and legislation have
In your own words, describe how a primary wave moves.
How would I do number 13 and what's the answer? Please help!!!
A deduction from adjusted gross income for yourself, your spouse, and qualified dependents is: A. the standard deduction. B. a tax credit. C. an item