Seudónimo Seudónimo
  • 01-05-2020
  • Biology
contestada

PLEASE ANSWER FOR BRAINLEST




(ALSO EXPLAIN THE ANSWER)

PLEASE ANSWER FOR BRAINLEST ALSO EXPLAIN THE ANSWER class=

Respuesta :

destinygarcia030794
destinygarcia030794 destinygarcia030794
  • 01-05-2020

Answer:

Oil

Explanation:

150 years ago they used to use coal to produce energy but now we use oil

Hope this helps

PLEASE MARK AS BRAINLISET!!!!

Answer Link

Otras preguntas

Lynn is planning an event for which the total cost cannot exceed $400. Lynn plans to spend $180 on food and to hire a clown at the rate of $35 per hour. Which i
this is uncle Ben third time visiting Paris fact or opinion​
A student has scores of 57, 58 and 63.25 on his first three test. He needs an average of at least 60 to a grade of D what is the minimum score that the student
Calculate the equivalent resistance of the following combination: 12.0Ω 4.0Ω 6.00
The experiment step of the scientific method is testing the prediction. O True O False
Write an expression for d subtracted from 100.
A 9-pound bag of cornmeal costs $80.64. What is the price per ounce?
Mapoela walks 2km in 30minutes.at that rate how far coul she walk in 1hour 30minutes
is there really life after death?​
Swimming pool A contains 37 gallons of water and is filling at a rate of 7 gallons per minute. Swimming pool B contains 12 gallons of water and is filling at a