wjk8alleelaica4
wjk8alleelaica4 wjk8alleelaica4
  • 02-08-2016
  • Mathematics
contestada

7 apples cost 4.55 dollars how much do 9 apples cost

Respuesta :

mpanderla95
mpanderla95 mpanderla95
  • 02-08-2016
To calculate how much 9 apples cost, you must multiply 9 to 4.55 and then divide by 7. This is done by setting up a proportion.
Answer Link

Otras preguntas

2013 x 2014 - 2013 x 1392 —————————————— 2014 - 1392
how much seconds are in 250 minutes?
what refers to a conclusion based on evidence in the text
What pronoun best completes this sentence? The English are not known for _____ cooking.
The passing of traits from parents to children is called
Simplify. 7 x + 3(x - 2) - 4 x + 8
the density of ice is _____ that of liquid water. a. greater than b. equal to c. less than
let f(x) = x 7 and g(x) = x − 4. find f(x) ⋅ g(x). x2 − 3x − 28 x2 − 3x − 11 x2 3x − 28 x2 3x − 11
ΔDUM is congruent to ΔMAP. Solve for y. A. 7.5 B. 9 C. 12 D. 15
how long will it take you to ski a distance of 36 miles at a speed of 3 miles per 30 minutes