HaidynJoonie15
HaidynJoonie15 HaidynJoonie15
  • 04-04-2020
  • Mathematics
contestada

The school office ordered 24 boxes of pens. Their total cost was $19152. What was the cost of 1 box of pens?

Respuesta :

917006450984help
917006450984help 917006450984help
  • 04-04-2020

Answer:

one box costs $19152/24=$798

Answer Link

Otras preguntas

how do chloroplasts set plants apart from other living things
Is this statement true or false? Before 1850, workers in American mines, mills, and factories were poorly paid, but their safety on the job was always protecte
What is the organ of hearing ?
(60 POINTS) Please explain this in detail
how to write four times a number,minus 6,is equal to theee times the number+8 as an equqtion
a person charged with dui is often viewed by society as reckless and selfish the record of the offense stays on their driving record
Which of the following is a good way to avoid aggression on the road ? A.gripping the steering wheel tightly B.taking some deep breaths C.turning up the tempe
FIND THE MISSING DIMENSION! NEED ASAP! TINY SQUARE IS A =3025 in ²
Helppp Plsssss!! Show ur work!! Thanks
Tommy buys a sweater that is on sale for 40% off the original price. The expression p -0.4p can be used to find the sale price of the sweater, where p is the or