ebonyediva
ebonyediva ebonyediva
  • 03-04-2020
  • Mathematics
contestada

One package of blueberries costs $3.
How many packages of blueberries can
you buy with $12?​

Respuesta :

AvaGreene
AvaGreene AvaGreene
  • 03-04-2020

Answer:

4

Step-by-step explanation:

Because 3×4=12

Answer Link
Аноним Аноним
  • 03-04-2020

Answer:

4

Step-by-step explanation:

Simply divide 12 dollars into 3 dollars and you should get 4 :D

Answer Link

Otras preguntas

Mary invests £12000 in a savings account. The account pays 1.5% compound interest per year. Work out the value of her investment after 2 years.
PLEASE HELP I WILL MARK BRAINALIST
Which is not synthetic polymer? a) Teflon b) PVC c) Chitin​
Which economic effect does a central bank hope to achieve by buying back large amounts of treasury security
A science lab has 2 buckets of saline (salt) solution. Bucket A is 20% salt and bucket B is 35% salt. Brianna mixes 2 liters of bucket A with 4 liters of bucket
-2(x+5)=20 what is x
which word has a short e vowel sound
Which list includes events that all occurred during Reconstruction? .A • Annexation of California Signing of the Treaty of Guadalupe Hidalgo C • American occupa
List six pieces of evidence for a chemical reaction:
If can babysits 2 hours and she earns $14 then she works 4 hours and gets $28 what how much does she make if she does 6 hours